پیام مدیرعامل

بورس انرژی ایران هدف خود را مرجعیت کشف قیمت حاملهای انرژی در منطقه خاورمیانه قرار داده است و در مدتی که از ابتدای تأسیس این شرکت گذشته است، این بورس تلاش کرده تا همچون سایر بخشهای اقتصادی بتواند با جلب اعتماد و مشارکت دولت و وزارتخانه‎های مربوطه نقش موثری را در جهت تحقق چشم انداز مذکور و منویات مقام معظم رهبری ایفا نماید.

انتشار اوراق سلف موازی استاندارد با سررسید یکسال و بیشتر به عنوان یک ابزار تأمین مالی جهت تأمین منابع مورد نیاز شرکتهای تولیدکننده حامل‎های انرژی و نیروگاه‎های تولیدکننده برق، توسعه و تعمیق معاملات کالاهای پذیرفته شده در رینگ داخلی و بینالملل، آغاز معاملات نفت خام، میعانات گازی و انواع فرآوردههای اصلی و ویژه نفتی از جمله نفت گاز، نفت سفید، گاز مایع، سوخت هوایی، انواع حلالها، نفتا و ...، آغاز معاملات شرکت‎های خرده‎فروشی برق، اجرای دو مرحله طرح تخصیص منابع مالی شرکتهای تولید و توزیع نیروی برق از طریق بورس انرژی ایران، انجام مطالعه و بررسی راه‎اندازی بازارهای جدید همانند بازار آب و کربن، پیگیری طراحی و راه‎اندازی بازارهای ابزارهای نوین تأمین مالی مانند اوراق گواهی ظرفیت و صندوق پروژه و ... گوشهای از تلاشهای همکارانمان در بورس انرژی بوده است.

در آینده نیز امیدواریم با استعانت از درگاه خداوند متعال، با امید به تلاش جدی همکارانمان در شرکت بورس انرژی ایران و به برکت روزافزون آگاهی و افزایش تخصص فعالان بازار سرمایه، بورس انرژی ایران را به جایگاه راهبردی خویش در اقتصاد ملی رسانده و به عنوان یکی از بورسهای تخصصی پیشرو در منطقه مطرح نماییم.

بی شک اقدامات عملی وزارتخانه‏های نفت و نیرو میتواند ما را در بر داشتن گام‏های بلندتری در جهت ارتقای شفافیت، کشف قیمت‏های عادلانه، تأمین مالی صنایع فعال در حوزه انرژی و در نهایت رشد و توسعه اقتصادی کشور عزیزمان یاری نماید.

در پایان، ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های یکایک همراهان و همکاران این بورس از همراهی و همدلی همه ارکان بازار سرمایه از جمله سازمان بورس و اوراق بهادار، کارگزاران محترم، شرکت سپرده‏گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، شرکت مدیریت فناوری بورس تهران و همچنین سهامداران محترم که بورس انرژی ایران را در راستای نیل به اهداف، وظایف و مسوولیت‏های خود یاری می‏نمایند، صمیمانه تشکر می‎نماییم.

دکتر سید علی حسینی